Coaching: sposób na wysokie zarobki i czerpanie frajdy z życia

"Negatywne emocje blokują wszystko dobre, co mogłoby do Ciebie przyjść" to fragment z książki Sekret napisanej przez Rhondy Byrne.

To właśnie ta pozycja przyczyniła się do tego, że ludzie zaczęli się interesować rozwojem osobistym i coachingiem. W roku 1992 w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Thomasa Leonarda powstała pierwsza szkoła coachingu. W Polsce jednak coaching zaczął dopiero raczkować na początku XXI wieku. Jednak obecnie książka Sekret nam pokazuje jak ważne będzie to wszystko związane z coachingiem i jak będzie można to wszystko doprowadzić na niesamowity poziom. Dalej pojawiły się również kolejne książki, które miały stanowić jakby kontynuację tego co znalazło się w książce Sekret. Może niektórzy specjaliści obecnie odcinają się od tych właśnie książek, ale należy sobie powiedzieć, że to właśnie one nakierowały rynek rozwoju osobistego na ten kierunek, na jakim obecnie się znajduje.

W USA właśnie korzystanie z rad coachów jest czymś normalnym, modnym i chętnie stosowanym. W Polsce jednak nadal nie wszyscy będą do tego przekonani. Są również takie osoby, które twierdzą, że to opcja, która jest wyłącznie dla pracowników dużych korporacji a korzystanie z usług coacha może być jak wizyty u psychiatry. Jednak takie radykalne opinie na szczęście obecnie się powoli odrzucane i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że szkolenie w zakresie coachingu ma jednak bardzo duże znaczenie. Pojawiają się również nowe propozycje w zakresie coachingu.

Mamy na tą chwilę między innymi coaching personalny, life coaching, coaching zawodowy, coaching inwestycyjny, biznesowy czy też grupowy. To zaledwie kilka tych propozycji jakie obecnie są dostępne. Wszystko zależy od tego jaką chcemy sferę swojego życia udoskonalać. Pod tym kątem możemy oczywiście wybierać konkretne propozycje. Nie ma obecnie żadnych przepisów, które będą określać, kto może być coachem. Dlatego nie trzeba mieć ani studiów z psychologii ani też jakiegoś innego przygotowania. Żadnej studia tutaj nie pomogą, jeśli ktoś nie ma inteligencji emocjonalnej czy empatii.

Te cechy są rzeczywiście bardzo ważne, jeśli ktoś chce zostać naprawdę dobrym coachem.

Story Page